- Model: BV12.1BGT
- Number of items: 1
- Dimensions: 2.28" h x
12.28" w x
12.52" l,
4.04 pounds
- Display size: 12.1
Features
- In-vehicle ceiling 12.1-inch monitor and DVD system
- DVD, DVD-R, CD, VCD, MP3 and MP4 compatible
- Wide-angle, off-axis visibility and swivel bracket permits 30-degree left/right rotation
- Slim-line single unit design
- Features: built-in infrared transmitter, FM modulator, USB port and SD/MMC memory card port
Boss BV12.1BGT 12.1" Flip-Down Widescreen TFT Monitor with Built-In DVD Player