- Model: T20DVFD-TN
- Dimensions: 2.60" h x
17.00" w x
21.50" l,
12.50 pounds
- Display size: 18.5
Features
- Swivel Monitor Right / Left, with Dome lights
- Built In IR Transmitter so it can work with wireless headphone
- Crystal Clear picture quality: Resolution 1366 * 768, Contrast Ratio: 500:1
- Two Audio Inputs
- Two Video Inputs so you can connect more monitors
Tview T20DVFD-TN 20-Inch Tan Flip Down with Built-in DVD Player (Beige)
Product Description
Tan color: 20" TFT Flip down Monitor with Built In DVD players, USB input, SD slot, Wireless FM Modulaor, Region Free DVD player & IR Transmitter