- Model: TD43BT-GCPK
- Dimensions: 9.00" h x
9.00" w x
13.00" l,
Features
- OEM Replacement Rear View Mirror with 4.3" Touch screen LCD Monitor (wide screen), with built-in Handsfree Bluetooth. Includes DIRECTUS License Plate Bar Camera. (for GM, Ford, CHRYSLER & Toyota) includes: Long black wire cover & Windshield Mounting Kit
- Video inputs with with one reverse camera input. Integrated Speaker.
- Toll-Free Customer Service available on the DIRECTUS - TD43BT-GCPK system at 1-866-204-6576.
Product Description
TD43BT-GCPK - Rear View Mirror (for GM, FORD, CHRYSLER & TOYOTA) with 4.3" Display Monitor with TDCAMBAR Camera and Bluetooth - includes: Long black wire cover & Windshield Mounting Kit. MIRROR Features: 4.3" Touch screen LCD monitor (wide screen). The TD43BT-GCPK is a high quality OEM Replacement Rearview Mirror with Bluetooth & Integrated speaker and touch buttons, Built-in Bluetooth functions include: Bluetooth hands-free phone, Incoming caller ID display on screen, Call History Log, Manual/Auto Call answering, (2) Video inputs with reverse camera input. Has auto switching video function for use with reverse (rear view) camera, CAMERA included: The DIRECTUS TDCAMBAR License Plate Bar Camera is included in this package system. Toll-Free Customer Service available on the TD43BT-GCPK system at 1-866-204-6576.