- Model: TD43BT-GPK
- Dimensions: 7.00" h x
8.00" w x
12.00" l,
Features
- OEM Replacement Rear View Mirror with 4.3" Touch screen LCD Monitor (wide screen), with built-in Handsfree Bluetooth, (for GM, Ford, CHRYSLER & Toyota) includes: Long black wire cover & Windshield Mounting Kit
- Video inputs with with one reverse camera input. Integrated Speaker.
- Toll-Free Customer Service available on the DIRECTUS - TD43BT-GPK system at 1-866-204-6576.
Product Description
TD43BT-GPK - Rear View Mirror (for GM, FORD, CHRYSLER & TOYOTA) with 4.3" Display Monitor and Bluetooth - includes: Long black wire cover & Windshield Mounting Kit. MIRROR Features: 4.3" Touch screen LCD monitor (wide screen). The TD43BT-GPK is a high quality OEM Replacement Rearview Mirror with Bluetooth & Integrated speaker and touch buttons, Built-in Bluetooth functions include: Bluetooth hands-free phone, Incoming caller ID display on screen, Call History Log, Manual/Auto Call answering, (2) Video inputs with reverse camera input. Has auto switching video function for use with reverse (rear view) camera, Toll-Free Customer Service available on the TD43BT-GPK system at 1-866-204-6576.